Rezanie s kotúčovou pílou JAPA 700

Efektívny, spoľahlivý a bezpečný stroj použiteľný na výrobu palivového dreva tak pre domáce, ako aj profesionálne použitie.

Výroba palivového dreva - JAPA 700

JAPA 700 - nový model štiepacieho automatu na výrobu palivového dreva

Na rezanie kmeňov stromov JAPA 700 používa okrúhlu pílu s priemerom 700 mm. Tento okrúhly pílový kotúč je vyrobený zo špeciálne upravenej, tvrdenej ocele. Hydraulický valec robí zo štiepania a výroby palivového dreva jednoduchú prácu.

Modely Japa 700

  • Model 700 TR poháňaný traktorom s vlastným hydraulickým systémom
  • Model 700 TRE s kombinovaným pohonom od traktora a elktromotorom s výkonom 7,5 kW

JAPA 700 je vybavená celkom novým štiepacím mechanizmom. Tento mechanizmus dosahuje vždy veľmi spoľahlivé rozštiepnutie kmeňa stromu. Samotný pohyb štiepacieho valca sa začne vždy len na základe pohybu ovládacími prvkami obsluhou a vždy len vtedy, keď sú bezpečnostné kryty uzavreté na svojom mieste. 

Obsluha stroja JAPA 700

  • JAPA 700 vyrába palivové drevo rýchlo, vždy s čistým „rezom“ a bez triesok
  • Priemer stromov 26 cm
  • Pre obsluhu je veľmi jednoduché nastavenie štiepacieho noža podľa priemeru stromu. Samotné nastavenie – zdvíhanie a spúšťanie noža sa vykonáva len prišliapnutím nastavovacieho pedálu.
  • Odoberací dopravník je hydraulicky poháňaný. Mechanicky sa dá otáčať do troch rôznych pozícií. To umožní naplniť tri vaky palivovým drevom bez toho, aby ste museli prerušiť prácu, alebo posunúť stroj.
  • Plniaci stôl je vybavený roľňami uloženými v ložiskách, čo umožní plnenie štiepacieho automatu Japa 700 takmer bez námahy.
Automat na výrobu palivového dreva JAPA 700

Zaujala Vás štiepačka dreva JAPA 700? Máte otázky, alebo si žiadate viac informácií? Napíšte nám, radi Vám odpovieme.

Názov firmy / Meno
E-mail
Odkaz