Kverneland Accord EVO s kapacitou zásobníka 2200 litrov

Kverneland sa rozhodol predstaviť nový radličkový sejací stroj Tine Seeder
(ďalej len TS) na nadchádzajúcej výstave zemedelskej techniky SIMA v Paríži. Pri zachovaní princípu jednoduchosti nový TS EVO prichádza s navýšením objemu zásobníka na  1200 l / 1700 l alebo 2200 I a zábermi od 4 do 6m. Vždy s možnosťou voľby medziriadkovej vzdialenosti 12,5 alebo 15 cm.

Pre dosiahnutie maximálnej priechodnosti stroja bola zvolená konfigurácia radličiek do 5 rád. Radličky, umiestnené pred každým oporným kolesom, zaisťujú presné kopírovanie terénu a stabilitu stroja za traktorom. Rozmiestnenie radličiek zaručuje rovnomerné urovnanie povrchu.

Radličky, ktoré sú určené ako pre kultiváciu, tak súčasné siatie, veľmi málo vibrujú a tým je docielené presné siatie. Tieto S radličky sú istené proti preťaženiu známym systémom Auto reset, ktorý je používaný pri pluhoch Kverneland. Tak je docielený prítlak 50 kg na každú radličku.

Prv variantná výbava – rovné ostrie radličky – sa teraz stáva základným prvkom stroja. Toto prevedenie zamedzuje vyťahávaniu kameňov z pôdy a zároveň zlepšuje priechodnosť stroja.
Pri konštrukcii bol použitý nový trojramenný rám s možnosťou závesu kat. II a III. Záves je vybavený aj oválnou dierou pre tretí bod, ktorá sa používa pri výbave stroja so zatlačovacími koliečkami.
TS EVO je vybavený flotačnými pneumatikami 11.5/80-15.3 (10PR), montovanými na stredovej rámovej sekcii, a dvoma podpornými kolesami 18 x 8.50-8 na krídlových sekciách. Toto rozmiestnenie je použité z dôvodu perfektného kopírovania povrchu. Radličkami umiestnenými pred kolesami a minimálnou vzdialenosťou medzi kolesami a radličkami sa docieľuje výborné urovnanie povrchu a kľudný prejazd pri siatí aj mimo smer spracovania pôdy. Variantná výbava zahrňuje prednú urovnávaciu radu prútov a zahrňovacie koliečka sejacích radličiek. Dávkovacie ústrojenstvo Kverneland Accord je nasadené na zásobník z boku v takej pozícii, kedy je k nemu veľmi ľahký prístup. Kalibrácia je vtedy veľmi ľahkou záležitosťou. Zvlášť v prípade, že je sejací stroj vybavený elektropohonom dávkovacieho ústrojenstva. Kompaktná konštrukcia zásobníka pomáha udržať ťažisko blízko traktora, čo umožňuje jeho zvýšenú kapacitu.

Máte otázky, alebo si žiadate viac informácií? Napíšte nám, radi Vám odpovieme.

Názov firmy / Meno
E-mail
Odkaz